Přesuny techniky

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11156
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od kenavf » 27 led 2022, 00:40

Som netušil že v rámci "bežného" vojenského vagonovania môže byť nákladiak prednou nápravou na jednom vagóne a zadnými nápravami na druhom vagóne. Viď foto z televízie o ruskom presune.
Přílohy
IMG_20220126_100721.jpg
IMG_20220126_100947.jpg
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od Aaron Goldstein » 27 led 2022, 01:32

Jsou tam určité podmínky, ale je takto možné ložit vozy přes spojení... A netýká se to pouze vojenských vozidel, ale vozidel obecně... Jde to jen u určitých plošinových vozů... Je stanoveno jaká je nejmenší vzdálenost nápravy od spojení... Je přesně stanoven způsob upevnění...
Řeší to nakládací směrnice UIC (Mezinárodní železniční unie) a platí ve všech členských státech...
Bylo možné i sedlové uložení, kdy přední náprava byla na korbě předchozího vozidla... Ale bylo tam omezení pro elektrifikované tratě a nejsem si jist, jestli je ještě povoleno...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Dewon
Redaktor
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2017, 21:12

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od Dewon » 27 led 2022, 08:13

Jj. Ešte je to povolené, dokonca sme sa to v kurze (rušňovodič) učili. Jediné obmedzenie je výška v najvyššom bode, železničný priechodný profil. A ešte je tam traťové obmedzenie (kvôli oblúkom)

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11156
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od kenavf » 27 led 2022, 08:29

Asi vzájomné natočenie dvoch vagónov v zatáčke nemá takú veľkosť aby poškodilo zabrzdené a zaklínované predné pneumatiky(nápravu) a tých zatáčok zase nie je tak veľa. Pneumatiky to vyriešia stlačením sa alebo pošmyknutím na plošine(ak by sa predné kolá neklínovali) .
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od Aaron Goldstein » 28 led 2022, 02:41

kenavf píše:
27 led 2022, 08:29
Na dráze se chodilo každý měsíc do školy... bylo to předepsané měsíční pensum, které bylo předepsáno... Tam se probírali nehodové události, změny předpisů (na dráze je byl na všechno předpis)... Pokud člověk vynechal tři měsíční školy musel znovu na přezkoušení (na dráze je byly na všechny pozice zkoušky)...

A nyní k meritu věci... Podíval jsem se do starých sešitů ze školy a připomnělo mi to, že pro vojenské přesuny měla dráha (ČSD/ČD) samostatný předpis D33... Pokud budeš mít zájem o podrobnosti kolem vojenských transportů, tak na netu se určitě najdou jak staré D33, tak i eventuelně nové předpisy, kterými je nahradily ČD Cargo a nebo ŽSR... Ale připrav se na to, že se tam řeší každá maličkost, v přílohách dokonce byly rozměry špalků a počet hřebíků pro zabezpečení nákladu...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

JEAM
Redaktor
Příspěvky: 30
Registrován: 08 úno 2017, 14:21

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od JEAM » 26 dub 2023, 13:36

Dnes v 9,30 jsem za brnem na dálnici předjížděl 3 tahače z Itálie s houfnicema M109L na podvalnících ve směru na Vyškov, tedy asi směr Ukrajina. Zarazilo mě, že je vezli na podvalech a ne po železnici.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42428
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od Alchymista » 26 dub 2023, 14:47

Pri malom počte kusov je podvalník jednoduchší ako vagón - menej ľudí na ochranu a po kratší čas.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 7620
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Přesuny techniky

Příspěvek od palo satko » 26 dub 2023, 15:18

Ked prejde Ťokov koridor ma ten podvalnik najväčšie nebespečenstvo za sebou. Ta hufnica je tom inač.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Odpovědět